Mööbli töötlus

Mööbli kõige suuremaks kahjustajaks on Mööbli-toonesepp ehk rahvakeeles puukoi. Toonesepa vastsed närivad puidus käike, muutes puidu peeneks tolmjaks näripuruks. Sellega nõrgestavad vastsed mööblidetaile ning need võivad pikaajalise kahjustamise puhul puruneda või deformeeruda.

Mikrolainetega töötlemine on putukavastsetele, munadele ja nukkudele väga efektiivne, sest need koosnevad suuremas osas veest, mille mikrolained kiiresti kuumaks muudavad. Töötluse temperatuure kontrollitakse pidevalt infrapuna termokaameraga, sest liigse kuumutamise korral on oht puidu süttimiseks. Töötlus kambris on kiire, näiteks ühe massiivse laua või riidekapi töötlemiseks võib kuluda vaid 10-20 minutit. Kui 11 m3 suurune kamber mööbliesemeid täis panna, siis võib töötluseks kuluda kuni tund aega. Parem on töödelda siiski mööbliesemeid ükshaaval või sarnase massiivsusega esemeid väheste kogustega, sest mööbli kuumenemine mikrolainete mõjul võib erinevatel esemetel olla väga erinev. Arvestama peab asjaoluga, et külmal perioodil on töötlusele minev energiahulk ning ajakulu suurem. Sellepärast on parem töötlust teostada soojal ajal.

Kui töötlust vajab suurem hulk mööblit, siis on selle töötlemiseks kõige parem kasutada mikrolainete kambrit, kuhu saab paigutada ka suuri mööbliesemeid ning mis on kiire ja efektiivne meetod. Üksikute mööbliesemete töötlust saab läbi viia ka käsiseadmetega, kuid siis on töötluse ühtlast efektiivsust vajalik hoolikalt kontrollida ning tagada töötluse ohutus.

Kui teil on teada, milliseid mööbliesemeid te soovite töödelda, siis saame hinnapakkumuse teha, kui saadate meile fotosid esemetest ja nende mõõtmed ning kaalu (ligilähedaselt). Hinnapakkumuse sobimisel sõidame kohale ja töötleme teie soovitud mööbliesemed.

Kamber mööbliesemete töötluseks